Кристъл Палас продължи към 1/4-финалите за ФА Къп, доказвайки, че е по-добрият отбор срещу третодивизионния Донкастър Роувърс, след като го победи с 2:0 като гост.

финалите за ФА Къп, доказвайки, че е по-добрият отбор срещу третодивизионния Донкастър Роувърс, след като го победи с 2:0 като гост. 36 места разделяха двата тима преди срещата, а „орлите” се нуждаеха от осем минути, за да поведат в резултата, след като Джефри Шлуп поведе Палас след добър индивидуален рейд.

Андрос Таунзенд центрира добре в края на първата част, за да може Макс Майер да засече с глава и да удвои актива на столичани.

Донкастър, който се бе прицелил в първи четвъртфинал за ФА КЪП в историята си, стоя добре на терена през втората част, но шут на Бен Уайтмен бе спасен от Уейн Хенеси. Алфи Мей пък стреля отблизо с глава, но над гредата, а опит на Джеймс Копингър бе блокиран.