Последната позиция на Норич във Висшата лига изглежда че не рефлектира по никакъв начин на отбора и той се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи като гост с 2:1 Бърнли. За последно "канарчетата" стигнаха толкова далеч в турнира през 2012 година.

След няколко пропуснати чисти положения през първото полувреме, включително и греда, гостите излязоха напред в резултата в 53-тата минута, когато Грант Ханли засече с глава центриране от свободен удар. Четири минути по-късно Йосип Дърмич покачи на 2:0 и успокои гостуващите привърженици.

Бърнли също имаше доста положения, но не съумя да ги капитализира. Ерик Питерс все пак върна един гол в 73-рата след шут от границата на наказателното поле. В крайна сметка домакините не успяха да се доберат до изравняване и отпаднаха в този четвърти кръг.