Нотингам Форест и Челси завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Голът за "сините" бе дело на Рахим Стърлинг, докато за домакините точен бе Серж Орие. По този начин Нотингам Форест е вече 18-ти с актив от 14 точки, докато Челси остава 8-ми с 25 пункта на сметката си.

Нотингам Челси статистика

източник: Sofascore

Мейсън Маунт във втората минута овладя страхотен пак на Кулибали в наказателното поле на противника и опита изстрел, но той прелетя над напречната греда на Дийн Хендерсън. В 11-та минута Бренън Джонсън стреля, след като направи страхотен пробив, но Кепа го отказа с превъзходно двойно спасяване.

Пет минути след тази ситуация, Вили Боли отигра нескопосано топката, тя срещна напречната греда на Нотингам и попадна в Рахим Стърлинг, за когото не бе проблем от близка дистанция да открие резултата - 1:0 за Челси.

До края на полувремето отсъстваха чистите голови положения, като преобладаваха здравите единоборства и двата отбора се оттеглиха на почивката с минимален аванс за "сините от Лондон".

В 49-та минута Бренън Джонсън бе изведен сам срещу вратаря, а нападателят реши да завърши сам вместо да подаде на Тайво Авонии, но Кепа направи бляскаво спасяване. Пет минути по-късно Морган Гибс-Уайт отправи мощен удар от границата на наказателното поле след хубава размяна на подавания от домакините, но топката срещна напречната греда на Челси и не пожела да влезе във вратата.

В последвалата атака Серж Орие бе намерен отдясно, като десният бранител завърши атаката, но ударът бе неточен и прелетя над вратата на Кепа. В 63-та минута след корнер от Нотингам Форест се получи разбъркване, а футболистите на Челси не успяха да изчиститят топката. Серж Орие бе най-съобразителен и успя да отправи удар, който премина между краката на Кепа, като по този начин домакините изравниха резултата - 1:1.

В 81-та минута Пиер-Емерик Обамеянг получи прекрасно центриране от Хаким Зиеш, но габонският нападател не успя да осъществи контакт с топката от перфектна позиция и тя излезна в аут. Пропиляна възможност за Челси. До края на срещата чистите положения в мача отсъстваха и двата отбора поделиха точките, завършвайки 1:1.

Стартови състави:

Нотингам: 1. Дийн Хендерсън, 32. Ренан Лоди, 30. Вили Боли, 4. Джо Уоръл, 24. Серж Орие, 5. Орел Мангала, 23. Ремо Фройлер, 22. Райън Йейтс, 10. Морган Гилс-Уайт, 20. Бренън Джонсън, 9. Тайво Авонии

Челси: 1. Кепа Арисабалага, 32. Марк Кукурея, 6. Тиаго Силва, 26. Калиду Кулибали, 28. Сезар Азпизиликуета, 20. Денис Закария, 5. Жоржиньо, 19. Мейсън Маунт, 17. Рахим Стърлинг, 10. Кристиан Пулишич, 29. Кай Хаверц