Норич победи с 2:1 Блекбърн като гост в мач от 18-ия кръг на Чемпиъншип и дръпна в класирането. „Канарчетата“ вече имат аванс от три точки пред втория Борнемут.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Гостите откриха резултата в 22-ата минута, когато след поредица от блокирани удари, топката попадна в Алекс Тетей. Халфът подаде по земя към Теему Пуки, който пое с гръб към вратата, завъртя си и реализира в долния десен ъгъл.

През втората част домакините натиснаха съперника си и в 59-ата минута Харви Елиът направи отличен самостоятелен пробив, след което завърши елегантно в мрежата на Майкъл Макгавърн.

Норич не се стъписа и реагира бързо. В 64-ата минута Емилиано Боендия шутира от дистанция, след което топката рикошира в тялото на бранител на Блекбърн, което залъга Томаш Камински и кълбото се озова за втори път в мрежата му.

До края на двубоя Норич успя да запази аванса си и спечели много важна победа, която му осигури три точки аванс на върха в класирането, докато Блекбърн е 12-и с 25.