Нюкасъл и Уотфорд направиха самоубийствено равенство 1:1 в директна битка за оцеляване. Ако бяха победили, предвид преднината си почти до самия край, „свраките“ щяха да изместят „стършелите“ от спасителната 17-а позиция.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

За новобогаташите от Нюкасъл, като титуляри започнаха и двете нови попълнения – Киърън Трипиър и Крис Ууд.

Единственото попадение за тима на Еди Хау отбеляза Ален Сен-Максимен четири минути след почивката, като преди това за „джордитата“ Жоелинтон разтресе гредата още в 10-ата минута.

За тима на Клаудио Раниери Жоао Педро донесе точката, след попадение с глава две минути преди края на редовното време.

С точката Уотфорд запазва 17-ото място с 14 точки , а Нюкасъл 19-ото с две по-малко.