Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 3:0 на "Олд Трафорд" в мач от 1/16 фаза на Карабао Къп. Попаденията бяха дело на Алехандро Гарначо, Каземиро и Антони Марсиал. "Червените дяволи" бяха по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути и напълно заслужено продължават напред в турнира. Кристъл Палас не успя да се противопостави на тима на Ерик тен Хаг, като създаде прекалено малко положения за гол.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Двубоят започна спокойно, като Манчестър Юнайтед владееше топката повече през първите 15 минути и опитваше да контролира срещата, но не успяваше да създаде чисти голови положения. В 21-а минута Пелистри получи добра топка в наказателното поле и отклони съм Диого Далот, който намери прецизно Алехандро Гарначо на точката на дузпата, а последният стреля с първото си докосване, като успя да открие резултата - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

В 27-а минута Мейсън Маунт центрира великолепно от корнер, а Каземиро пребори с лекота персоналния си пазач, като насочи чудесен удар с глава, неоставяйки шанс на стража на Кристъл Палас, а Манчестър Юнайтед поведе с 2:0 в резултата.

В 55-а минута Каземиро изпрати прецизно високо подаване в наказателното поле, като Антони Марсиал достигна до него и завърши с бърз удар, като вратарят беше безпомощен срещу опита на нападателя, попаднал право във вътрешната страна на дясната греда - 3:0 за Манчестър Юнайтед.

В 71-а минута Джони Еванс също можеше да се разпише, след като се откъсна от персоналния си пазач и засече центриране от ъглов удар, но ударъг му с глава попадна право във вратаря на Кристъл Палас.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 4. Софиан Амрабат, 5. Хари Магуайър, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 18. Каземиро, 46. Ханибал Межбри, 7. Мейсън Маунт, 28. Факундо Пелистри, 49. Алехандро Гарначо, 9. Антони Марсиал

Кристъл Палас: 30. Дийн Хендерсън, 17. Натаниел Клайн, 4. Роб Холдинг, 26. Крис Ричардс, 3. Тайрик Митчел, 28. Шейк Дукуре, 44. Жайро Ридевалд, 15. Джефри Шлуп, 49. Джесуран Рак-Сакий, 9. Джордан Аю, 14. Жан-Филип Матета