Челси и Фулъм не успяха да се победят и  завършиха при резултат 0:0 в мач от 22-я кръг на Висшата лига. В срещата нямаше попадения, но и двата отбора имаха възможности, като Кай Хаверц удари греда за "сините", а той и Давид Датро Фофана изпуснаха от чиста позиция добри положения. След това равенство Челси е вече 9-ти с актив от 30 точки, докато Фулъм е 6-и с 32 точки на сметката си.

Челси бе по-активният отбор през първите пет минути на срещата, но нямаше голови положения пред някоя от двете врати. Фулъм постепенно пренесе играта в противниковото поле, но "сините" успяваха да ограничат своя съперник. В 20-а минута Тиаго Силва предостави страхотен пас на Кай Хаверц, който бе сам срещу вратаря и стреля веднага, но Лено направи бляскаво спасяване. Страничният съдия вдигна флаг за засада.

40 снимки

Пет минути след това дойде първото сериозно положение в мача, след като Андреас Перейра получи на границата на наказателното поле, обърна се бързо и шутира веднага, но Кепа реагира чудесно, избивайки с дясната ръка в корнер. В 32-а минута Мейсън Маунт овладя дълго подаване и даде пас по конец към Кай Хаверц, който от чиста позиция не успя да уцели вратата и прати топката високо над напречната греда.

В последната минута на първото полувреме Хаверц отново получи великолепно подаване, а нападателят овладя добре и технично отправи изстрел, който среща гредата, а топката бе изчистена от защитник в бяло. Късмет за Фулъм!

Първият удар за втората част дойде само 30 секунди след началото, след като Уилиан напредна с топка в крака и опита изстрел, но Кепа бе на добра позиция и спаси безпроблемно. Последваха няколко здрави единоборства, както и по-груби нарушения, а Андреас Перейра бе санкциониран с жълт картон. В 60-а минута Уилиан отново направи чудесен пробив, при който стреля от вътрешността на наказателното поле, но Марк Кукурея блокира опита на бразилеца.

Челси Фулъм статистика

източник: Sofascore

Десетина минути след това Фулъм направи нова страхотна контраатака, а бразилското крило Уилиан бе изведен с дълга топка в предни позиции, която бе отклонена за Боби Рийд, но ударът на последния бе право в Кепа. Секундни отнеха да се стигне до следващото голово положение, при което Митрович опита изстрел от центъра, но стражът на Челси внимаваше и се справи със ситуацията.

В 72-а минута Енцо Фернандес връхлетя върху отбита топка и отправи удар от сериозна дистанция, който профуча покрай дясната греда на Бернд Лено. Добър опит! Конър Галахър бе на чудесна позиция и топката стигна до него, а полузащитникът веднага стреля, но топката премина покрай вратата на Фулъм.

В 79-а минута Фофана бе изведен сам срещу вратаря от Галахър, а нападателят профуча вратаря, но не успя да вкара от чиста позиция, след като Тим Рийм изчисти малко пред голлинията. В първата минута на добавеното време на мача Палиня опита удар от много трудна ситуация, но бе изключително неточен и нямаше проблеми за вратата на Челси. В 95-а минута след разбъркване в наказателното поле, Рахим Стърлинг бе най-съобразитилен и стреля в далечния ъгъл с висока парабола, но Бернд Лено бе на добра позиция и спаси.

Стартови състави:

Челси: 1. Кепа Арисабалага, 32. Марк Кукурея, 4. Беноа Бадиашил, 6. Тиаго Силва, 24. Рийс Джеймс, 5. Енцо Фернандес, 23. Конър Галахър, 22. Хаким Зиеш, 19. Мейсън Маунт, 15. Михайло Мудрик, 29. Кай Хаверц

Фулъм17. Бернд Лено, 33. Антони Робинсон, 13 Тим Рийм, 31. Иса Диоп, 2. Кени Тете, 26. Жоао Палиня, 6. Харисън Рийд, 20. Уилиан, 18. Андреас Перейра, 14. Боби Рийд, 9. Александър Митрович