Манчестър Сити направи поредната голяма крачка към титлата в Премиършип след комфортна победа с 3:0 над Уест Бромич в двубой от 25-ия кръг.

Резултатът бе открит в 19-ата минута след прекрасна отборна комбинация,при която Кевин Де Брюин пусна прекрасен пас в коридор към връхлитащия Фернандиньо. Бразилецът се ориентира бързо и с изстрел под плонжа на Бен Фостър реализира за 1:0.

След попадението „гражданите” продължиха да доминират над съперника като самият Де Брюин пропусна на два пъти до края на полувремето. През второто пък Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва имаха чудесни възможности, но при първата топката мина покрай вратата, а при втората Фостър действа качествено.

И той обаче нямаше какво да направи в 69-ата минута, когато Стърлинг хитро върна назад към подалия му секунда по-рано Де Брюин и той нямаше проблеми да вкара в опразнената врата.

В 89-ата минута Серхио Агуеро оформи крайното 3:0. Тоой получи чудесен извеждащ пас от Стърлинг, след което демонстрира великолепната си техника, чуквайки топката покрай Фостър.

Така след победата и поражението на Манчестър Юнайтед от Тотнъм, Сити вече има актив от 68 точки и води с 15 точки пред градския си съперник.