Мърсисайдско дерби №234 бе повече от зрелищно, след като завърши със 7 гола. Отборът на Ливърпул разгроми с 5:2 Евертън в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига. Голеадата започна още в 6-ата минута, когато Дивок Ориги вкара "дежурното" си попадение срещу Евертън и изведе домакините напред в резултата. В 18-ата минута Джердан Шакири удвои аванса на "червените". В 21-ата минута Майкъл Кийн върна едно попадение за "карамелите". В 31-ата минута отново Ориги наказа Джордан Пикфорд, за да върне двойния аванс за своя отбор. В края на първата част Садио Мане направи резултата 4:1 за Ливърпул. В добавеното време обаче Ричарлисон върна надеждите на гостите, отбелязвайки за 4:2. В края на редовното време Жоржиньо Вайналдум оформи крайното 5:2.