Лийдс се наложи с 1:0 над прекия си конкурент в Топ 6 на Чемпиъншип Шефийлд Уензди.

В двубоя от 34-я кръг, един срещу друг се изправиха петият до момента Шефийлд и шестият Лийдс, но победата размени позициите им. И двата тима вече са с по 58 точки.

Това е втора поредна загуба за Шефиийлд, след серия от четири поредни победи.

Лийдс продължава възходящото си представяне, като у дома има една-единствена загуба от края на ноември, и само победи.

Крис Ууд откри резултата още през първото полувреме, като се разписа в 24-та минута, след като остана абсолютно непокрит в наказателното поле на гостите, за да засече центриране отляво. Защитата на Шефийлд искаше засада, но такава изобщо нямаше.

Роб Грийн спаси трите точки за Лийдс, като отрази дузпа на Джордан Роудс. Тя бе отсъдена в 53-та минута за нарушение на Сюлейман Дукара срещу Сам Хътчинсън.

Шефийлд владееше повече инициативата през второто полувреме, но така и не успя да създаде чисти голови ситуации.