Отборът на Лийдс постигна трудна победа над Фулъм в мач от 30-ия кръг на Висшата лига, задълбочавайки кризата в тима на „котиджърс”. Йоркшърци се наложиха с 2:1 в Лондон, постигайки едва втора победа в последните си седем мача.

Два гола на гостите не бяха зачетени заради засади, преди резултатът да бъде открит в 30-ата минута от Патрик Бамфорд. Нападателят засече по отличен начин ниско центриране на Джак Харисън.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Фулъм успя да изравни седем минути преди почивката. Йоахим Андерсен вкара първия си гол с екипа на лондончани, след като засече центриране на Адемола Луукман от корнер.

Самият Луукман пропусна великолепен шанс през второто полувреме, а секунди по-късно Лийдс поведе отново. Рафиня бе изведен от Бамфорд в наказателното поле и успя да преодолее Ареола в 58-ата минута.

Така Лийдс се изкачи на 11-то място с актив от 39 точки, докато Фулъм остава на 18-то място с 26 точки, две по-малко от 17-ия Нюкасъл, който обаче е с два мача пасив.