Отборът на Борнемут се наложи с 4:1 над Лестър и срази шансовете на "лисиците" да играят в Шампионската лига през следващия сезон. Отборът на Брендън Роджърс водеше на почивката след поредния гол на Джейми Варди, но през втората част нещата се объркаха.

"Черешките" обърнаха мача експресно, отбелязвайки два гола в рамките на минута. Станислас от дузпа и Соланке направиха резултата 2:1. Сьойюнджу пък получи червен картон и остави гостите с човек по-малко.

Към края автогол на Джони Еванс и още едно попадение на Соланке доведоха нещата до разгрома.

Така Лестър не се възползва от възможността да се върне на третата позиция и утре може да се окаже дори пети, ако Юнайтед спечели своя сблъсък. Борнемут, от своя страна, остава в зоната за изпадане, но вече вижда спасението, доближавайки се на 3 точки от 17-ия Уотфорд.