Шефийлд Уензди победи с 1:0 лидера Нюкасъл в мач от 23-ия кръг на Чемпиъншип. На Коледа "кукумявките" вгорчиха празника на "свраките" благодарение на гол на Гелн Льовенс през второто полувреме.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" предложи атрактивен и открит футбол с равностойна игра на двата отбора. Гостите обаче бяха отлични в отбрана и стигнаха до по-чистите положения, заради коет закономерно се поздравиха с победата.

Първата опасност бе в полза на домакините в 12-ата минута, когато Дуайт Гейл стреля опасно, а след намеса на Уестууд топката удари гредата. Малко след това Мат Ричи стреля опасно с глава, нтопката бе избита в корнер.

Гостите отвърнаха с много опасен удар от воле на Стивън Флетчър, спасен блестящо от Карл Дарлоу.

В 49-ата минута отново Флетчър бе в центъра на събитията, правейки непростим пропуск. Бари Банън проби чудесно и пусна перфектен пас към Флетчър, който обаче не успя да преодолее Дарлоу, останал сам срещу него.

Добрата игра на Шефийлд все пак бе възнаградена в 53-ата минута. След центриране от корнер, Том Лийс игра с глава, Дарлоу спаси, но топката стигна до другия централен защитник Льовенс, който от няколко метра с глава не сбърка за 1:0.

В последните минути домакините опитаха натиск, чрез който да изравнят, но така и не успяха да сътворят истински голови ситуации.

Така след загубата Нюкасъл остава лидер с 49 точки, но вторият Брайтън ще има възможност да се изкачи на върха при успех над Куинс Парк Рейнджърс във вторник. Шефийлд Уензди е на шесто място с 40 точки.