Отборът на Астън Вила продължи възраждането си под ръководството на Стийв Брус и победи Бъртън Албиън с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

Виланите се представят все по-силно, след като Брус замени Роберто ди Матео начело на тима, но днес трябваше да се потрудят здраво, за да победят борещия се за оцеляване тим на Бъртън. Леандро Бакуна изведе домакините напред в 15-та минута, но Джейми Уард изравни резултата 16 минути по-късно. Феновете на „Вила Парк“ трябваше да почакат до 78-та минута за победното попадение, дело на Рос Макормак.

След тази победа Вила се изкачи до 10-то място в класирането с 34 точки, като вече е само на 3 точки зад зоната на плейофите. Бъртън заема 21-ва позиция с актив от 22 точки. /БГНЕС