Куинс Парк Рейнджърс изненадващо победи при гостуването си на Рединг в 26-ия кръг на Чемпиъншип. „Рейнджърите“ спечелиха мача с 1:0, а по ирония на съдбата голът отбеляза бившия играч на Рединг Джейми Маки.

Попадението падна в 27-ата минута, когато Павел Вжолек се понесе отдясно при една бърза контраатака и превзе терена чак до наказателното поле. Той върна леко назад за Манинг, който пък от едно докосване намери Маки точно пред вратарското поле. Въпреки апелите на домакините, за засада и дума не можеше да става, а пък Маки отблизо разстреля вратаря Али Ал-Хабси.

Победата помогна на КПР да се изкачи до 15-ото място в класирането с 32 точки, на една пред 16-ия Ипсуич. Рединг от своя страна остана трети с равни точки с четвъртия Хъдърсфийлд - по 46. Нюкасъл е втори с 52, докато лидерът Брайтън има две повече.