Съставът на Челси се наложи с 2:1 над намиращия се в страхотна форма Шефилд Юнайтед в мач от 23-и кръг на английската Висша лига. "Сините" поведоха с гол на Мейсън Маунт в края на първата част, а в началото на втората изпуснаха юздите на мача след неразбирателство между Рюдигер и Менди, довело до изравнително попадение. В крайна сметка, секунди по-късно "остриетата" също сбъркаха и върнаха аванса на лондончани, който до последния съдийски сигнал бе спасяван от няколкото страхотни намеси на Рюдигер.

Getty Images
36 снимки

Домакините започнаха ударно и още в първите секунди на срещата имаха страхотен шанс за откриване на резултата. Оливър МакБърни се възползва от грешка на Сесар Аспиликуета и подаде към своя съименник Оливър Бърк, който стреля моментално, но топката прелетя покрай вратата на Челси.

В 12-ата минута Бен Чилуел извърши нарушение срещу Крис Башам, за което Кевин Френд отсъди дузпа. След преглед на ситуацията с ВАР обаче наказателният удар бе отменен заради засада при центрирането преди нарушението.

Последваха няколко добри положения за Челси, от които обаче не произлезе нищо оспасно за Рамсдейл. В 34-ата минута Бен Чилуел опита късмета си, засичайки центриране на Аспиликуета, но топката прелетя встрани от вратата. Малко след това "сините" организираха страхотна атака, завършила с неточен удар на Мейсън Маунт.

В края на първата част именно юношата на "сините" изведе отбора си напред. Тимо Вернер свърши превъзходна работа, изигравайки основна роля в атаката на лондончани. Германецът съзря празното пространство на противника, напредна по фланга без топка и върна към Маунт, който преодоля Аарън Рамсдейл с мощен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В 55-ата минута катастрофално неразбирателство между Антонио Рюдигер и Едуар Менди доведе до възстановяване на равенството и се превърна в първото попадение във вратата на Челси под ръководството на Тухел.

Домакините обаче побързаха да "върнат жеста" и също извършиха грешка, довела до попадение във вратата им. Кинг Брайън не прецени връщането си към Рамсдейл, който пък спъна Тимо Вернер, за което бяха наказани с дузпа. Жоржиньо бе безкомпромисен от бялата точка и върна аванса на своя тим.

В 75-ата минута Рюдигер се реваншира за грешката си и предотврати сигурно ново попадение във вратата на Челси. В последния момент германският защитник блокира удара на Дейвид МакГолдрик и запази аванса на лондончани.

"Сините" страдаха до последно и дълбоко в добавеното време единствено нова брилянтна намеса на Рюдигер спаси победата на тима.

Така момчетата на Тухел се изкачиха до петата позиция в класирането и вече имат 39 точки в своя актив, с което остават само на една от Топ 4. Шефилд, от своя страна, остава на незавидното последно място с едва 11 пункта.

Шефилд Юнайтед - Челси  КР 1:2
0:1 Мейсън Маунт 41'
1:1 Антонио Рюдигер (авт.) 55'
1:2 Жоржиньо (д.) 58'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Шефилд: 1. Рамсдейл, 6. Башам, 12. Игън, 29. Брайън, 20. Богъл, 7. Лундстрам, 16. Норууд, 4. Флек, 13. Льов, 14. Бърк, 9. МакБърни

Мениджър: Крис Уайлдър

Челси: 16. Менди, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 28. Аспиликуета, 21. Чилуел, 17. Ковачич, 5. Жоржиньо, 24. Джеймс, 19. Маунт, 11. Вернер, 18. Жиру

Мениджър: Томас Тухел