Капитанът и звездата на Уест Хем Деклан Райс се извини на феновете, след като пропусна важна дузпа срещу Нотингам Форест.

При загубата на „чуковете” с 1:0 беше отсъдена дузпа след игра с ръка от защитника на Форест Скот Маккена. Домакините поведоха в добавеното време на първото полувреме, с гол на Тайво Авонии.

Райс, който пое капитанската лента на Уест Хем след оттеглянето на Марк Ноубъл, изпълни слабо дузпата, която бе отсъдена в 65-та минута. Неговият пропуск бе решаващ, защото Нотингам Форест успя да издържи на натиска и спечели двубоя.

Райс се извини в Туитър след мача.

„Мога само да се извиня за пропуснатата дузпа, смятах, че създадохме достатъчно, за да вземем нещо от мача.”, написа той.

Загубата на лондонския тим означава, че се присъединяват към Евертън и Манчестър Юнайтед като единствените отбори, загубили първите си два мача, въпреки че Кристъл Палас може да бъде добавен към този списък, ако загубят от Ливърпул в последния мач от втори кръг на Висшата лига.