Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят и завършиха 1:1 в дербито на Северен Лондон от 11-ия кръг. Този резултат остави засега Челси на върха в Премиършип преди мача на Ливърпул срещу Уотфорд.

Така големите съперници от северната част на Лондон останаха полугладни след равенството в дербито.

Двата отбора имаха периоди на надмощие и периоди, в които съперникът им доминираше и в крайна сметка никой от двата отбора не успя да вземе пълния комплект от точки.

Арсенал се смъкна от второто на третото място в класирането с 24 точки, зад Челси с 25 и Манчестър Сити също с 24.

Тотнъм пък е пети с 21 точки, но все още няма загуба в първенството..

Гостите започнаха малко по-активно дербито. „Шпорите“ повече се задържаха в половината на Арсенал и наложиха превес във владеенето на топката от 60:40 процента.

Първото опасно положение бе пред вратата на Арсенал, но ударът на Хари Кейн с глава изпрати топката на сантиметри от гредата.

В 32-ата минута контра на „Артилеристите“ завърши с опасен удар на Иуоби, но Лорис улови уверено топката.

Арсенал успя да вземе лек превес през втората част на първото полувреме, благодарение на бързите си контри.

Уолкът разтресе гредата при една от тях в 39-ата минута, а при добавката Йозил не успя да подхване добре бързата топка и я изпрати в аут.

Стана така, че Тотнъм получи най-сериозния удар от свой. В 42-ата минута Кевин Вимер скочи най-високо от всички, но насочи топката с глава в собствената си врата – 1:0 за Арсенал.

След безспорна дузпа за нарушение на Кошчиелни срещу Дембеле Хари Кейн изравни от бялата точка в 51-ата минута – 1:1.

В 54-ата минута Кристиан Ериксен затрудни сериозно Петър Чех, но вратарят на Арсенал успя да спаси.

Джака имаше възможност да изведе отново Арсенал напред, но не успя да достигне центрираната от Иуоби топка.

В 75-ата минута хубава атака на Арсенал не завърши с удар, а след два рикошета топката попадна в ръцете на вратаря Лорис.

В 84-ата минута шансът се оказа на страната на „артилеристите“. Центрираната от фаул топка от страна на Ериксен не бе засечена от никого и се отби от левия стълб на вратата на Чех.

АРСЕНАЛ - ТОТНЪМ 1:1

1:0 Кевин Вимер-42 автогол, 1:1 Хари Кейн-51 дузпа

В 42-ата минута при центрирана топка в пеналта на Тотнъм Кевин Вимер насочи с глава топката в собствената си врата - 1:0 за Арсенал.

В 51-ата минута Лоран Кошчиелни спъна Муса Дембеле в пеналта на Арсенал, а безспорната дузпа реализира Хари Кейн за 1:1.

Освен дербито на Лондон, днес ще се изиграят още няколко двубоя от Висшата лига: