Отборът на Дарби Каунти разби с 4:0 Стоук Сити в двубой от 30-ия кръг на Чемпиъншип. "Овните" вкараха по два гола във всяко полувреме и тотално надиграха гостите. Мартин Уагхорн откри в 21-ата минута, а само 3 минути по-късно Крис Мартин удвои аванса на домакините. През втората част Уейн Рууни и Джейдън Богъл също записаха имената си сред голмайсторите и оформиха крайното 4:1.

Обичайният заподозрян, Мартин Уагхорн, отбеляза своето трето попадение срещу този съперник в рамките на настоящия сезон. В 21-ата минута футболистът навлезе в наказателното поле и засече центрирането на Крейг Форсайт, изпращайки топката с глава право във вратата на Джак Бътланд.

Само 3 минути по-късно Крис Мартин удвои аванса на домакините. Дуайни Холмс се справи със съперниковата защита, навлезе в наказателното поле и подаде на Мартин, за когото остана единствено леката задача да забие топката право в мрежата на Бътланд.

През втората част Уейн Рууни отбеляза второто си попадение с белия екип и първи за него на "Прайд Парк". Попадение №7 за легендарния английски футболист дойде след феноменално изпълнение от пряк свободен удар.

Джейдън Богъл нанесе последния удар по Стоук Сити, след като получи подаване от Рууни и нанесе впечатляващ удар от границата на наказателното поле, оформяйки крайното 4:1.

Така Дарби се изкачи до 13-ата позиция с актив от 40 точки, а Стоук Сити е на незавидното 20-о място с 31 пункта.