Евертън и Мидълзбро изиграха страхотен мач от 5-ия кръг на Висшата лига, който за малко да бъде опорочен от съдията Лий Мейсън. Той призна два нередовни гола и на двата тима в средата на първата част, но в крайна сметка "карамелите" триумфираха след пълен обрат с 3:1 и излязоха временно на второто място в класирането.

Първият гол в мача беше за Боро и беше просто скандален. Очеизвадно нарушение на Алваро Негредо не беше видяно от рефера и в крайна сметка беше зачетен автогол на стража Маартен Стекеленбург. Малко след това мърсисайдци изравниха с гол, дело на ветеерана Гарет Бари в неговия мач номер 600 в елита, но и при него имаше нарушение на Ашли Уилямс в атака.

След тези два скандални гола домакините овладяха изцяло инициативата и още до почивката реализираха две попадения, дело на Шеймъс Коулман и Ромелу Лукаку, с което отрано си изковаха трите точки и се задоволиха просто да пазят аванса си след почивката.