Уест Хем на практика сам се лиши от възможността да задържи за по-дълго интригата в мача с Манчестър Сити. "Чуковете" си забиха автогол за 0:2 малко преди почивката и всичко изглеждаше решено в този момент.

В тази ситуация Хавард Нордтвайт прати топката в собствената си мрежа, но на практика нямаше какво много повече да направи. Той огорчи вратаря си Адриан в 41-та минута на сблъсъка със Сити.

Това се случи след страхотно двойно подаване на десния фланг между Давид Силва и Бакари Саня, при което французинът центрира перфектно във вратарското поле към Рахийм Стърлинг.

Нордтвайт го изпревари и си мушна топката в собствената врата. Но ако не го беше сторил той, със сигурност Стърлинг щеше да прониже мрежата и да сложи точка на спора. Как се стигна до този гол, можете да видите в прикаченото видео.