Манчестър Сити се наложи убедително над Уест Бромич Албиън с 3:1 в последния си домакински мач през този сезон в Премиършип.

Успехът изведе Сити до третото място в класирането със 75 точки, следван от Ливърпул със 73 и Арсенал със 72.

Така в последния кръг на Висшата лига ще се реши Топ 4 и как ще изглежда тя след шампиона Челси и твърдо втория Тотнъм.

Във финалния ден от Премиършип, Арсенал приема Евертън, Ливърпул-Мидълсбро, а Сити гостува на Уотфорд.

Арсенал свърши необходимото и запази интригата до последно

Двубоят между Сити и УБА бе отложен от 34-я кръг, и премина доста безоблачно за футболистите на Пеп Гуардиола.

Манчестър Сити набързо си опече работата с два гола още в първия половин час на двубоя, като и двата паднаха в рамките точно на минута и 46 секунди.

В 27-та минута Габриел Жезус се разписа на празна врата, след като само добави топката след пробив на Кевин Де Брюин.

Де Брюин добави сам второто попадение две минути по-късно с отличен удар от движение от 15-тина метра.

Яя Туре закова победата на своя тим с трето попадение в 57-та минута след хубав индивидуален пробив за 3:0.

Уест Бромич пък се превърна в любим съперник на Туре, като той има вече пет гола срещу този тим в Премиършип.

Крайното 3:1 оформи Хал Робсън-Кану в 87-та минута, след колективна грешка в защита на Сити, която го остави сам пред вратарското поле, за да отбележи почетно попадение.

Напускащият "Етихад стейдиъм" след края на сезона Пабло Сабалета пък записа своя мач 117 на домакинския стадион на Ман Сити, с което постави нов рекорд за брой срещи на полеви футболисти.

УБА остава в средата на таблицата с 45 точки в актива си.