Отборът на Евертън продължи със забележителното си представяне, като след успеха над Нюкасъл Юнайтед дойде и чиста победа над Челси с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на Премиър лийг. Първата част завърши без отбелязан гол, а победата бе извоювана след почивката с голове на обичайния герой Абдулай Дукуре и резервата Люис Добин в добавеното време.

Първият гол падна в 55-ата минута. При великолепна контраатака на "карамелите" Макнийл изведе Калвърт-Люин сам срещу вратаря. Санчес излезе и блокира нападателя, но топката отиде в Дукуре, който я насочи прецизно към мрежата.

"Карамелите" са все още на 17-о място заради отнетите 10 точки, но отборът щеше да бъде комфортно в средата на таблицата. Челси е на 11-а позиция, като колебливото представяне на тима на Маурисио Почетино продължава.