Челси се класира за полуфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Лондончани се наложиха лесно с 2:0 като гости срещу втородивизионния Мидълзбро.

След четвърт час игра Мейсън Маунт изведе Ромелу Лукаку на голова позиция и белгийският национал даде аванс в полза на "сините".

30 снимки

В 31-ата минута Хаким Зиеш направи резултата 2:0 в полза на финалиста от миналия сезон след точен удар в левия ъгъл.

След почивката Тимо Вернер на два пъти пропусна да увеличи аванса в полза на водения от мениджъра Томас Тухел състав. Мидълзбро не успя да отстрани и Челси, след като по-рано в надпреварата елиминира Тотнъм и Манчестър Юнайтед.

"Сините" постигнаха 13-та победа в последните си 14 мача във всички турнири.  Останалите три четвъртфинални двубоя от най-стария футболен турнир в света ще бъдат изиграни в неделя.