Отборът на Бърнли победи с 2:1 Брентфорд в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Венсант Компани остава в зоната на изпадащите - 19-а позиция с 17 точки. "Пчеличките" пък са на 15-о място в класирането с актив от 26 пункта.

Още в 4-ата минута Серхио Регилон извърши нарушение в собственото си поле, за което впоследствие ВАР се намеси и бе отсъдена дузпа, както и червен картон за бранителя. Испанецът определено остана изненадан, след като бе изгонен за избутването си с две ръце срещу Витиньо.

Домакините реализираха дузпата чрез Якоб Ларсен. В 62-ата минута пък падна втория гол за Бърнли. Той бе дело на Датро Фофана.

Кростофер Айер успя да върне един гол в полза на Брентфорд, но десетимата от гостуващия тим нямаха сили за нещо повече и допуснаха поражение.