Брайтън разби с 5:0 четвъртодивизионния Гримсби в четвъртфинален мач от ФА Къп. Така "чайките" изчакват на полуфиналите победителя от Манчестър Юнайтед и Фулъм.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Четири от попаденията на тима, воден от Роберто де Дзерби, паднаха във второто полувреме. Още в 6-ата минута обаче Дениз Ундав даде преднина на Брайтън.

Евън Фъргюсън се развихри във втората част и още в 51-ата минута удвои преднината на "чайките". Пет минути след това той отново бе точен, но голът му бе отменен заради засада. Все пак ирландският нападател реализира второто си попадение в 70-ата минута и даде преднина от 3:0 на Брайтън.

Соли Марч също се разписа в 82-ата минута на срещата, а Каору Митома оформи крайното 5:0 в последната минута на редовното време в двубоя.