Саутхемптън е с единия крак в Чемпиъншип, след като загуби с 0:1 домакинството си на Борнемут в местно дерби от 33-ия кръг на Висшата лига. Единственият гол в мача вкара Маркъс Тавърниър пет минути след почивката.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

Поражението направи много трудно положението на "светците", които заемат последно място във временното класиране с едва 24 точки. Възпитаниците на Рубен Селеш са на цели шест точки от първия отбор над чертата - Нотингам, а до края на първенството остават пет кръга.

Срещата беше седма поредна, в която Саутхемптън не успя да стигне до победата. За сметка на това Борнемут записа трети успех в последните си 4 мача и събра 36 точки, с които диша далеч по-спокойно преди решителните мачове до края на сезона.

Единственото попадение в двубоя падна в 50-ата минута, когато Доминик Соланке намери Тавърниър, който с хубав удар в левия ъгъл матира вратаря на домакините. "Светците" стигнаха до гол малко преди края на срещата чрез Че Адамс, но попадението беше отменено.