Отборът на Блекпул успя да вземе минимална преднина в полуфиналния плейоф срещу Лутън за влизане в Чемпиъншип. „Мандарините” надиграха съперника си с 3:2 у дома, което им дава известно предимство, макар че шансовете на Лутън също не са малки.

Марк Кълън даде аванс на Блекпул в 19-ата минута в ситуация, при която и защитниците на противника, и вратаря Стюърт Муур не действаха по най-добрия начин. Шутът на Кълън не беше кой знае какво, ала Муур реши да боксира и отби кълбото в мрежата си.

Лутън оформи пълен обрат доста бързо. Дан Потс изравни в 26-ата минута, а две по-късно Айзък Васел се разписа за 1:2.

Домакините се върнаха в мача със скоростен гол само 2 минути след началото на второто полувреме. Кълън беше героят, който не само изравни, а сетне реализира и ключова дузпа. Тя дойде в 67-ата минута, а до края домакините запазиха преднината си.