Отборът на Барнзли направи забележителен обрат срещу Лийдс в мач от 27-ия кръг на Чемпиъншип. Домакините вкараха цели три гола в рамките на девет минути, за да заличат преднината от един гол на гостите от Лийдс.

Крис Ууд реализира 18-ия си гол за сезона, с който даде преднина на тима от Йоркшър в 18-ата минута. В последните секунди на първата част обаче, домакините изравниха чрез Том Брадшоу.

Тимът на Барнзли реши всичко в срещата в първите няколко минути на втората част. Първо Райън Кент изведе своите напред, а Конър Хурихан направи 3:1. До края на срещата гостите имаха сили да върнат само едно попадение чрез Крис Ууд, който вкара втория си гол в мача от дузпа.

Във временното класиране Лийдс заема четвърто място във временното класиране, докато Барнзли е осми.