Астън Вила взе трета поредна победа във Висшата лига. След успехите срещу Манчестър Сити и Арсенал момчетата на Унай Емери обърнаха Брентфорд до 2:1, след като на почивката губеха с 0:1. Вила бе по-добрият отбор през първото полувреме, но в самия край Кийн-Люис Потър отбеляза за 1:0. В 70-ата минута Бен Мий получи директен червен картон и остави Бренфорд с човек по-малко. Вила обърна с два гола с глава. Първо се разписа Лийн Бейли, а Оли Уоткинс отбеляза победното попадение. Така Астън Вила е само на една точка от първото място, което заема Арсенал.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

Мачът се отчете с голям брой жълти и червени картони. Бен Мий от Брентфорд и Бубакар Камара получиха червени картони. Двамата треньори жълти, а освен тях жълти картони получиха още шестима играчи. През първото полувреме гостите бяха пълни господари на терена, но допуснаха попадение в края на срещата. Още в 8-ата минута обаче домакините от Брентфорд можеха да поведат в резултата. Топката стигна до Микел Дамсгаард, то стреля, но Емилиано Мартинес спаси по перфектен начин.

В 25-ата минута Мати Кеш получи центриране в наказателното поле, стреля опасно, но не уцели вратата. След още няколко сериозни пропуска за Астън Вила Брентфорд поведе в 45-ата минута. Тогава Кийн Люис-Потър бе на правилното място и добави във вратата на Вила за 1:0.

Дълбоко в добавеното време домакините вкараха още веднъж във вратата на Вила, но голът не бе зачетен заради засада. През второто полувреме момчетата на Унай Емери опитаха да изравнят и натиснаха съперника, но пък домакините създадоха не лоши възможности за втори гол. В 65-ата минута Йоан Уиса отправи хубав удар с глава, но отново Емилиано Мартинес спаси.

Ключовият момент бе в 70-ата минута. Тогава Бен Мий извърши нарушение, за което първоначално получи жълт картон. Ситуацията обаче бе прегледана от ВАР и реферът Дейвид Кут промени решението си и изгони Мий.

Това даде допълнителен импулс на Вила. В 78-ата минута резултатът бе изравнен. Лийн Бейли центрира към Алекс Морено, който от няколко метра с глава я вкара в мрежата за 1:1. В 85-ата минута Астън Вила изравни. След центриране от ъглов удар Бубакар Камара продължи топката с пета и тя стигна до главата на Оли Уоткинс, който от близо реализира за 1:2.

Последва напрежение, тъй като Уоткинс влезе във вратата и започна да радва към феновете на домакините, което изнерви играчите на Брентфорд и се стигна до сблъсъци, но всичко бе овладяно с по един жълт картон. Реферът даде 10-минутно продължение на двубоя.

В 92-ата минута футболистите на Вила можеха да си отбележат уникален автогол. Лийн Бейли върна топката от центъра, което свари почти неподготвен Емилиано Мартинес, който с шпагат успя да избие в корнер. В 7-ата минута от продължението отново се създаде напрежение, в което главен герой бе Емилиано Мартинес. Неговият съотборник Бубакар Камара удари съперник и бе изгонен с директен червен картон. Мартинес се размина само с жълт картон.