След успеха над Челси от ноември Арсенал победи и още един лондонски съперник. „Топчиите“ надвиха като гост Тотнъм с 2:0 и направиха преднината си на върха във Висшата лига на 8 точки.

Юго Лорис улесни задачата на играчите в червено след четвърт час игра, когато се намеси доста нескопосано при центриране на Букайо Сака от аутлинията, вкарвайки топката в мрежата си. „Артилеристите“ усетиха колебанията във френския вратар и започнаха да опитват изстрели от далечно разстояние. При един от тях Томас Партей удари една от гредите, но още при следващия опит резултатът бе покачен до 0:2. Тогава норвежкият маестро Мартин Йодегор с отмерен удар по земя намери долния ляв ъгъл на вратата на „шпорите“.

Арсенал вече е с 47 точки и оглавява таблицата във Висшата лига. Хегемонът в последните години Манчестър Сити е втори с 39. Трети и четвърти са Нюкасъл и Манчестър Юнайтед съответно, които са с по 38 пункта. Домакините в днешния мач на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ са пети с 33.

Gulliver/GettyImages
53 снимки

Първата ситуация бе за Арсенал – Лорис бе пресиран от Мартинели и не успя да изрита добре, бразилецът намери Нкетия на чиста позиция, а нападателят стреля, но Лорис се реваншира за своята неточност отпреди броени секунди.

След почти четвърт час игра резултатът бе откри. Сака получи дълъг пас на десния фланг, насочи се към наказателно и от самата аутлиния опита прострелно подаване, но неумела намеса на Юго Лорис донесе гол за 0:1.

Домакините можеха почти веднага да изравнят. Сесеньон изведе Сон сам срещу Рамсдейл, но кореецът не успя да преодолее английския национален страж. Гостите обаче отговориха много бързо с два изстрела от далечно разстояние. При първия Лорис отрази опита на Йодегор, а при втория Партей разтресе една от гредите зад французина.

Десетина минути преди края на полувремето резултатът стана 0:2. Сака спечели терен по десния фланг и намери Йодегор около дъгата, а норвежкият полузащитник с отмерен удар в долния ляв ъгъл на Лорис удвои.

Вторите 45 минути започнаха с неточен диагонален удар на Кулушевски. Минути по-късно Кейн си освободи добре място за удар, но Рамсдейл го развенча, показвайки страхотен рефлекс. "Шпорите" пропуснаха и трети шанс да намалят пасива си, но отново Рамсдейл бе на висота, като в ситуация един на един не позволи на Сесеньон да вкара.

След силния период на “шпорите“ Арсенал спечели възможност за трети гол, но Нкетия стреля право в Лорис. Вратарят се справи и със следващия опит на Нкетия. В 69-ата минута англичанинът завърши отлична контра, но французинът остави своя тим в мача.

FT / Тотнъм - Арсенал 0:2

0:1 Юго Лорис 15` (автг.)

0:2 Мартин Йодегор 36`

Тотнъм: Юго Лорис, Кристиан Ромеро, Ерик Дайър, Клеман Лангле, Мат Дохърти, Папе Сар, Пиер-Емил Хьойберг, Райън Сесеньон, Деян Кулушевски, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн

Мениджър: Антонио Конте

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Уилиям Салиба, Олександър Зинченко, Томас Партей, Гранит Джака, Мартин Йодегор, Букайо Сака, Еди Нкетия, Габриел Мартинели

Мениджър: Микел Артета