Фулъм се наложи над Кардиф Сити с 2:1 след пълен обрат и така продължи напред в надпреварата за ФА Къп.

"Котиджърс" изостанаха с едно попадение още в 8-ата минута, но бързо се концентрираха и до края на първото полувреме стигнаха до пълния обрат.

Само осем минути след началото на срещата Кардиф успя да поведе чрез Антъни Пилкингтън.

Фулъм обаче не се забави много с отговора и само шест минути по-късно стигна до равенството. Попадението бе дело на Стефан Йохансен.

В 33-ата минута домакините се добраха до пълния обрат. 16-годишният Раян Сесеньон даде преднината (2:1), което се оказа и последното попадение в мача.

През втората част двата отбора не успяха да си отбележат повече и така "сините птици" прекратиха участието си в турнира.