Отборът на Евертън се класира за шестнадесетинафиналите на турнира Capital One Cup, след като се наложи трудно над Барнзли с 5:3 след продължения.

В редовните 90 минути срещата завърши при 3:3.

Барнзли започна силно мача, а до 28-ата минута тимът поведе с 2:0. Първо в 22-ата минута Уинал даде аванс на своите, а 6 минути след това Уоткинс удвои.

При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея, в 51-ата минута Кевин Мирелас намали – 1:2. В 59-ата минута Стивън Нейсмит възстанови равенството – 2:2 след чудесна атака, а минута след това Барнзли отново излезе напред в резултат – Даниел Кроули изведе домакините напред 3:2.

В 78-ата минута обаче Ромелу Лукаку се оказа на отлична позиция и отново върна равенството – 3:3.

Така срещата влезе в продължения, където 96-ата минута Робертс си отбеляза автогол и „карамелите“ поведоха с 4:3. Лукаку пък оформи крайното 5:3 в 115-ата минута и така сложи точка на спора, а Евертън мина напред в надпреварата.