Евертън спечели 2:0 гостуването си на Съндърланд от 35-ия кръг в английската Висша лига. Така „карамелите” заеха петото място във временно класиране като изместиха Астън Вила, който утре излиза срещу Хъл.

И двете попадения във вратата на Съндърланд паднаха през втората част. В 48-та минута Стивън Пиенаар с десния крак от границата на малкото наказателно поле вкара за 1:0 след пас на играещия под наем при „карамелите” Жо.

В 71-та минута падна и второто попадение в срещата. Фелайни от зоната на дузпата реализира с десния крак за 2:0, а с асистенция се отчете Пиенаар.

След победата днес Евертън заема 5-то място с актив от 56 точки, а Съндърланд заема 16-та позиция 35 точки, на три от зоната на изпадащите.