Евертън се приближи до място в топ 6, след като в двубой от 28-ия кръг на Премиършип съкруши съпротивата на УБА с 3:0.

Головете за "карамелите" реализираха Миралас, Шнайдерлен и Лукаку, за да се доближат само на две точки от Манчестър Юнайтед, но и с два мача повече от съперника.

В истинско зрелище с две пропуснати дузпи Борнемут победи Уест Хем с 3:2. Джошуа Кинг пропусна дузпа за домакините в 9-ата минута, а в следващата атака Михаил Антонио изведе "чуковете" напред.

Последва тотален натиск към вратата на лондончани и Кинг изравни в 31-ата минута.

В 37-ата минута Беник Афобе пропусна втора дузпа за домакините, но отново Джошуа Кинг направи резултата 2:1 за "черешките".

В 83-ата минута Андре Аю изравни, но в 90-ата минута Кинг оформи хеттрика си и спечели трите точки.

Хъл Сити записа важна победа в битката си за оцеляване, след като победи с 2:1 гостите от Суонси. Головете за успеха на "тигрите" реализира Омар Ниасе в 69-ата и 78-ата минута. В последната минута на двубоя Алфи Моусън се разписа за гостите и оформи крайния резултат.

Хъл Сити вече има 24 точки и заема 18-ото място в класирането. Суонси е на 16-ото място с 27.