Челси направи 2:2 срещу Болтън на своя Стамфорд Бридж и три кръга преди края на Висшата лига изостана на пет точки от водача в класирането Манчестър Юнайтед, който в същото време победи с 4:2 Евертън като гост.

В Лондон гостите от Болтън откриха в резултата в 19-тата минута на мача с попадение на Любомир Михалик. Челси изравни само три минути по-късно чрез Саломон Калу. В 34-тата минута вратарят на Уондърърс Юси Яаскелайнен си вкара глупав автогол и даде преднина на „сините”. Кевин Дейвис донесе равенството на Болтън с гол с глава отблизо след центриране от пряк свободен удар в 54-тата минута.

След изравняването играчите на Челси се стъписаха и напрежението не им позволи да стигнат до трети гол. Изглежда само чудо може да ги изведе до трета поредна титла на Англия.