Лидерът в Премиършип Челси увеличи още повече преднината си на върха, след като победи Уулвърхемтън Уондърърс с 2:0 в среща от 9-ия кръг на английския футболен елит.

В 23-ата минута Флоран Малуда откри резултата след асистенция от лявото крило на Никола Анелка. С това попадение Малуда вече има седем гола и се изравни с Карлос Тевес от Манчестър Сити на първото място в листата на голмайсторите.

Девет минути преди края на срещата резервата Соломон Калу реализира второ попадение за "сините" и оформи крайния резултат 2:0.

"Сините" вече имат актив от 22 точки, но Манчестър Сити, Арсенал и Манчестър Юнайтед играят утре своите срещи от кръга.

Уест Бромич Албиън излезе временно на четвъртото място, след като победи у дома тима на Фулъм с 2:1. Мулумбу и Фортюне реализираха за "дроздовете", а за "котиджърс" Скот Карсън си вкара автогол.

Бирмингам Сити пък спечели три точки, след като надви у дома Блекпул с 2:0 след голове на Риджуел и Жигич.