Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни вкара хеттрик при победата на английския шампион с 4:1 при гостуването на Портсмут в среща от 14-ия кръг на Премиършип.

Димитър Бербатов бе в групата на "червените дяволи", но остана на пейката до края на мача на стадион "Фратън парк".

Рууни вкара първия си гол в 25-та минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Реферът Майк Дийн отсъди 11-метров наказателен удар за Портсмут в 32-та минута, когато Неманя Видич наруши правилата срещу Фредерик Пикион. Кевин Принс - Боатенг застана на бялата точка и бе точен за 1:1.

Рууни вкара в 48-та минута за 1:2, след като бе изведен хубаво от Райън Гигс, а английският национал реализира хеттрика си, вкарвайки отново от дузпа 54-та минута.

Райън Гигс отбеляза своя гол номер 100 в английския елит с екипа на Манчестър Юнайтед, когато оформи крайното 1:4 в 87-та минута след прекрасно изпълнен пряк-свободен удар.

Успехът на Манчестър Юнайтед бе под номер 2 000 за "червените дяволи" в лигата.

Английският шампион скъси преднината на Челси в класирането на Висшата лига и вече има 31 точки. "Сините" от Лондон, които имат 33 точки, утре гостуват на Арсенал.