Английската суперзвезда Дейвид Бекъм се отличи с 3 асистенции при нещастната загуба на неговия нов отбор ЛА Галакси с 4 : 5 като гост на Ню Йорк Ред Бул. Това бе първи мач за Бекс като титуляр в Мейджър Сокър Лигата, той остана на терена през всичките 90 минути.

66237, които бяха напълнили до краен предел „Джайънтс стейдиъм” останаха очаровани от играта на англичанина, който при всяко докосване получаваше бурни аплодисменти.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид помогна на Галакси да поведе с 2:1 още в 8-мата минута, въпреки че бившият играч на Астън Вила Хуан Пабло Анхел бе открил резултата в полза на Ню Йорк още в 4-тата. И двата гола бяха дело на Карлос Павон, който се възползва от центрирания на Бекс съответно от корнер и от фаул.

Два гола на младока Жосмер Алтидор и един на Клинт Матис донесоха на пръв поглед сигурната победа на нюйоркчани. Не така смяташе Бекъм – негов пас бе оползотворен от Лендън Донован за 4:3, а Едсън Бъдъл в 82-рата докара мача до равенство 4:4.

2 минути преди края на двубоя Хуан Пабло Анхел отбеляза втория си гол в двубоя, с което донесе трите точки за Ред Бул.