Кръгът в Англия бе белязан от сянката на дербито Ливърпул – Манчестър Юнайтед, завършило с победа за гостите с 1:0. Арсенал също постигна победа като домакин надигравайки Рединг с 2:1, като „топчиите” вкараха и трите гола. Резултата бе открит с гол от дузпа на Жилберто Силва в 50-та минута. Жулио Баптища вкара първото си попадение в Премиършип в 61-та минута, а Сеск Фабрегас си отбеляза автогол 3 минути преди края на двубоя. Нападението на Арсенал беше доста резултатно, тъй като с три точни удара отбеляза три гола, но попадение на Алиедиер беше отменено заради засада.

В друга среща в Англия Астън Вила, със Стилиян Петров в състава си, стигна само до равенство в Лондон срещу Фулъм. Крайният резултат от мача беше 1:1 като се разписаха Карю за гостите и Боканегра за домакините, а головете паднаха в средата на първото полувреме в рамките на 5 минути.

От 19:15 е мачът Портсмут – Челси

Лидер в класирането е Манчестър Юнайтед, на второ място е лондонския Челси, който е с два мача по-малко, а трети са Ливърпул.