Стар тийм България спечели уникалната триетажна Купа Бургас. Отборът завоюва първото място в отборното класиране на Държавното първенство по кикбокс, което се проведе в спортна зала Младост в Бургас. Трофеите на победителите връчиха шефът на спортната комисия Йордан Георгиев и председателят на Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов. На второ място се класира Масару България, а трети е Тайгър тийм България.

Рекордните 806 състезатели от 56 клуба взеха участие в Държавно първенство по кикбокс, което се организира с финансовата подкрепа на Община Бургас и с домакинството на СК Аякс. Отборната купа в стил лоу кик спечели СК Шуменска крепост, а Стар тийм България се нареди първи в стиловете пойнт файтинг, киклайт контакт и лайт контакт.

В кулминация на надпреварата се превърна зрелищната гала вечер, която предложи на публиката 14 оспорвани битки и много емоции. При юноши младша възраст до 63,5 кг титлата грабна младата надежда на СК Аякс Филип Филипов, който победи на финала Кристиян Бебенов от СК Скорпион.

В същата възрастова група, но до 60 кг златото отиде при Веселин Киселков, който се наложи на финала над Атанас Димитров от СК Нефтохимик. При мъжете, категория до 57 кг, първото място грабна Георги Денев от Легия след убедителна победа над Мартин Георгиев от Боил Варна. До 60 кг шампион стана Ивайло Панев от СК Терес след победа над Петър Ангелов.

До 63,5 кг титлата отиде при Огнян Мирчев от Мусаши, победил Николай Раданов от Армеец. В свирепа битка в категория до 67 кг отново излязоха представители на тези два клуба, като този път златото взе състезателят на Армеец Даниел Гецов след 3:0 съдийски гласа над Йордан Димитров. До 71 кг най-ценното отличие спечели Димитър Стоянов от Шуменска крепост. На финала той се изправи срещу Михаил Велчовски от Победа.

До 75 кг първото място завоюва Доброслав Радев от Патриот Дупница, който победи Деян Чакъров от Вокил. До 81 кг Димитър Петров от СК Тангра Свиленград отстъпи на Никола Николов от Шуменска крепост. До 86 кг Едуард Алексанян победи в интригуващ сблъсък Георги Манов от СК Аякс.

До 91 кг златото отиде при Костадин Карджалийски, победил Алекс Бойков от Спартак Пазарджик. При тежкоатлетите Даниел Динев размаза Латин Борсанов и стана републикански шампион.

Гала вечерта предложи и два интригуващи мача при жените, като златото в категория до 52 кг отиде при Александра Димитрова, а до 56 кг – при Венелина Поптолева. Шампионатът се проведе при спазването на строги противоепидемични мерки.