България може да спечели три медала днес на Европейското първенство по бокс за младежи и девойки в Пореч, Хърватия. Под наставленията на олимпийската шампионка Стойка Кръстева и Фикрет Ереджебов националите ни ще преследват място на полуфиналите и минимум три бронзови отличия.

Христеа Нинова (50 кг) ще открие програмата с родно участие. Във втория мач на ринг Б тя ще срещне Емине Кълънч (Турция). Двубоят трябва да започне в 15:15 часа. Във вечерната сесия, която стартира от 18:30 часа, има още два мача с българско участие. На ринг А, около 19:15 часа, Стоян Василев (86 кг) ще боксира с Заур Азизов (Молдова). 30-ина минути след това на ринг Б Роселин Бачевски (92 кг) ще премери сили с Виктор Клюшка (Полша).

Вчера Сами Халил (71 кг) отстъпи с 0:5 съдийски гласа на Алперен Йълмаз (Турция). Той спечели първия рунд, но допусна обрат за 28:29 точки и в петте карти.