Ергюнал Себахтин до 48 килограма, Радослав Росенов при 60-килограмовите и Ясен Радев на 54 се класираха за полуфиналите на 74-тото издание на боксовия турнир купа "Странджа".

С това те донесоха първите медали за България от най-старата боксова надпревара в Европа.

При най-леките Себахтин се наложи с 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа над италианеца Леонардо Еспозито. Европейският вицешампион показа много зряла и мъдра игра. В края на първия рунд с дясно кроше той изби назъбника на Еспозито, а след още по-категорична игра във втория рунд си позволи да спести сили в края.

В следващия етап Себахтин ще срещне узбека Шодийорджон Меликузиев.

Победа над представител на Италия записа и Ясен Радев, който в категорията до 54 килограма спечели с 3:2 (30:27, 27:30, 30:27, 28:29, 30:27) срещу Томазо Скиака.

Двубоят се оказа доста труден за българина, но с много търпение и с подкрепата на публиката миналогодишният финалист в турнира затвърди реномето си на един от най-перспективните млади боксьори у нас.

На полуфиналите Радев ще се боксира с индиеца Сачин.

Напълно безпроблемна се оказа вечерта за Радослав Росенов. В категория до 60 килограма носителят на купа "Странджа" за 2022 година победи с пълно съдийско единодушие боксьора от Молдова Виктор Вакула.

Още в първия рунд 19-годишният Росенов изпрати в нокдаун съперника си и с огромно спокойствие и без сериозни притеснения затвори мача.

За място на финала българинът ще играе с Шункор Абдуросулов от Узбекистан.