Локомотив София спечели титлата от ДЛОП по бокс при младежите. Талантите на столичните „железничари“ стигнаха до трофея след втория кръг, който се проведе през седмицата в Горна Оряховица. Второто място остана за ЦСКА, а на третата позиция се наредиха домакините от Локомотив ГО.

Боксьорите на Локомотив София спечелиха три медала по време на шампионата, което бе достатъчно, за да ликуват с отборния трофей в крайното класиране. Злато в Горна Оряховица грабна Стелиян Страхилов (75 кг), който на финала днес отказа Чънар Хюсеин от БВС. С бронзови отличия пък се поздравиха Ицо Димитров (48 кг) и Жан-Божидар Сидеров (80 кг).

ЦСКА излъчи двама шампиони на турнира, което подпечата второто място на „армейците“ в крайното класиране. В категория до 57 килограма Димо Тониев победи с 3:0 Георги Иванов (Изгрев, Бургас), а Георги Стоянов (86 кг) отказа в първия рунд Адриан Попов (КРПОЛ).

Домакините от Локомотив Горна Оряховица заеха третата позиция в ДЛОП, след като пред своя публика спечелиха пет медала. Шампион стана Йоан Стефанов (48 кг), който победи на финала Антон Антонов от Светкавица. Със сребърни отличия се поздравиха Тодор Паралесков (51 кг) и Михаил Куцаров (92 кг), а с бронз останаха Илия Инджов (75 кг) и Димитър Брусев (80 кг).