Лудогорец II пречупи с 1:0 борещия се за влизане в елита тим на Спартак (Варна). Момчетата на Тодор Живондов гостуваха за мача от XIX кръг на първенството във Втора лига.

Единственото попадение в двубоя падна още в 6-та минута. "Орлите" организираха бърза контраатака. Петър Георгиев намери добре Владислав Найденов, той подаде успоредно на голлинията,  а Хюсеин Кельовлуев отклони в мрежата. Девет минути по-късно Илкер Будинов излезе очи в очи с вратаря Иван Дичевски, но стреля високо в аут.

В 44-та минута чиста ситуация за второ попадение се откри и пред Алекс Луканов след заучено положение. Централният защитник обаче от упор стреля в тялото на стража.

След почивката домакините се опитаха да упражнят натиск, но отбраната на разградчани се справи на ниво. В 77-та минута Владислав Найденов остана сам срещу Дичевски, но не намери очертанията на вратата

"Мачът се разви по наш вкус. Домакините оставиха пространства за контраатаките ни и ако бяхме малко по-концентрирани пред гола, щяхме рано да затворим мача. В отбрана действахме изключително дисциплинирано и не допуснахме сериозни грешки", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

СПАРТАК (ВАРНА) – ЛУДОГОРЕЦ II  0:1

0:1 Хюсеин Кельовлуев (6)

Спартак: Иван Дичевски, Велислав Боев, Ибрям Ибрям, Генади Луго, Георги Георгиев, Мехмед Мехмед, Янчо Андреев, Виктор Митев, Архан Исуф, Цветан Илиев, Иван Колев

Лудогорец II: Владимир Русанов, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев