Спортист Своге победи с 1:0 Литекс с гол в края на мача от 21-ия кръг във Втора лига. Единственото попадение в срещата реализира капитанът Борислав Стойчев в 83-ата минута. Така Спортист събра 35 точки в класирането и стъпи на третото място в класирането заедно с Лудогорец II.

Първото полувреме премина без много сериозни голови опасности. Футболистите на Ивайло Василев контролираха ситуацията на терена, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Илия Шаламанов. Стефано Кунчев пък се наложи да спасява вратата си при една от контраатаките на гостите от Ловеч.

Втората част започна с натиск на Спортист и няколко интересни атаки, които обаче не завършиха с голови положения. В 50-ата минута жълт картона получи треньорът на вратарите на гостите Стоян Ставрев. Веднага след това  Литекс създаде най-чистото голово положение до този момент. Радослав Живков се озова сам срещу вратаря Стефано Кунчев и стреля, но стражът на „шоколадите“ успя да предотврати сигурно попадение.

В 70-ата минута след центриране от ъглов удар топката стигна до Томи Костадинов, който отигра с глава, но я изпрати в десния стълб на вратата на ловчанлии. Малко по-късно съотборникът му Джулио Чарлов стреля опасно в аут.

Спортист все пак поведе в 83-ата минута. След центриране от ъглов удар капитанът Борислав Стойчев засече топката с глава за 1:0.

Две минути по-късно Валентин Йосков пропусна да затвори мача. Той се озова сам срещу вратаря, но Шаламанов спаси.
В последната минута на двубоя Стефано Кунчев остави пълния комлект точки в Своге с чудесно спасяване.

СПОРТИСТ – ЛИТЕКС 1:0

1:0 Борислав Стойчев (83)

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Джулио Чарлов, Кирил Янакиев (63 – Валентин Йосков), Томи Костадинов (81 – Владислав Цеков), Айкут Рамадан, Деян Христов
Треньор Ивайло Василев

ЛИТЕКС: Илия Шамаланов, Мартин Сандов, Пламен Николов, Галин Минков, Християн Петров, Иван Иванов (85 – Петър Христов), Олег Димитров, Христо Радков (80 - Емил Ценов), Стефан Неделчев, Иван Митрев, Радослав Живков