Созопол записа четвърто равенство, а Банско остана без сладостта от победата във Втора лига. Мачът от 6-ия кръг завърши при 0:0 пред около 800 зрители на стадион „Арена Созопол”.

Двата отбора ще имат нова среща на 1/16-финалите за купата на България на 21 септември в Банско.

Първият шанс пред домакините в събота вечер се откри в 13-ата минута, когато Антел Делчев засече топката с глава след корнер, но Кристиян Михайлов изби от голлинията.
Последваха две възможности за гостите, при които първо Мартин Теменлиев спаси коварен удар на Ивайло Цурев, а малко след това Петър Лазаров не можа да улучи вратата от малък ъгъл. При подобна ситуация три минути преди почивката Борислав Борисов разтърси мрежата, но от външната страна.

След почивката Созопол заигра по-активно, но трудно стигаше до рубежа за обстрел на противниковата рамка. След час игра Кристиян Тафраджийски стреля с глава над целта, а само секунди след това сантиметри на стигнаха на Станимир Митев да подложи крак при успоредно центриране.

Банско отвръщаше с контраатаки и в последните пет минути създаде две опасности. Резервата Георги Фикийн преодоля и Теменлиев, но шутира неточно, а Виктор Шишков продължи удар на съотборник с глава в напречния стълб. В добавеното време резервата на домакините Станимир Баев стреля на сантиметри от левия страничен стълб.

Гостите оставиха неприятно впечатление с постоянно лежане по тревата в очакване на лекарска помощ и бавене на времето.