Кристиян Пешов се отличи с хеттрик, а Септември София разгроми гостуващия Септември Симитли със 7:0 в среща от 11-ия кръг на Втора футболна лига.

Възпитаниците на Христо Арангелов изиграха отлично първо полувреме, след което се оттеглиха с четири гола аванс.

В 25-ата минута Асен Георгиев откри резултата, след като засече на първа греда центриране на Айкут Рамадан. След малко повече от половин час Рамадан записа втора асистенция, след като центрира зад гостуващата защита и Кристиян Пешов прати топката в мрежата.
В 37-ата минута отново Пешов отбеляза за 3:0, а две минути преди почивката Мартин Ачков майсторски копна над Филип Димитров за четвърти гол през първата част.

След час игра Александър Тодоров отбеляза за 5:0 с удар от дистанция, а в 64-ата минута Марио Илиевски центрира по тревата в пеналта към Кристиян Пешов, който оформи своя хеттрик, а три минути по-късно грешка в защитата на Симитли бе наказана от Илиевски, който отбеляза за крайното 7:0.

Столичани са шести в класирането с 22 точки, на 3 точки зад лидера Хебър.

Гостите от Симитли записаха четвърти пореден мач без успех и с 12 точки заемат 12-ата позиция.