Резервата Васил Тачев донесе обрат от 0:1 и победа с 2:1 за Оборище Панагюрище срещу Локо Сф в мач от 17-ия и последен за 2016 г. кръг във Втора лига.

Локомотив поведе рано от дузпа, отсъдена за спъване на Владислав Мисяк в пеналта. Точен в 7-ата минута беше Даниел Пеев.

Два остри диагонални изстрела на домакините профучаха после покрай вратата на Локомотив.

В 27-ата минута Пеев изведе Димитър Георгиев сам срещу вратаря на Оборище, но нападателят стреля слабо в ръцете на Димитров.

Оборище  - Локо Сф 2:1

източник: Gong.bg

В 41-ата минута опасен фаул за Оборище бе спасен с плонж в ъгъла от вратаря на Локо Сф Любенов, но при последвалото центриране Васил Тачев скочи най-високо и изравни с глава – 1:1.

Тачев бе пуснат в игра като смяна от Емил Велев още в 37-ата минута и имаше основна роля в мача.

Играта продължи да бъде равностойна и през втората част. В 50-ата минута Кирил Личев от фаул накара Любенов да избива атрактивно в корнер.

Шест минути след това пред Димитър Георгиев се откри втори чудесен шанс да вкара за софиянци, изскачайки сам срещу стража на домакините Димитров, но реши да го прехвърля, а с това и вратата.

Минутите се нижеха и не се виждаше как някой ще стигне до нов гол. Но в 83-ата минута това стори отново Васил Тачев за домакините. С удар от пеналта той намери горния ляв ъгъл и донесе трите точки за Оборище – 2:1.

Локо Сф приключва полусезона с 21 точки, а Оборище набра 18 в класирането.

ОБОРИЩЕ – ЛОКО СФ 2:1

0:1 Даниел Пеев-7 дузпа, 1:1 Васил Тачев 41, 2:1 Васил Тачев 83

ОБОРИЩЕ: Филип Димитров, Владимир Айтов, Кирил Личев, Набил Еженави /74-Боримир Карамфилов/, Илиян Гаров, Николай Парнаров, Свилен Щерев, Стоян Георгиев, Христо Стамов /37-Васил Тачев/, Христо Кирев /63-Айкут Янъков/, Емил Камбероов /Резерви: Александър Витанов, Айкут Янъков, Боримир Карамфилов, Васил Тачев, Николай Димитров, Стойчо Солаков, Ангел Парапулов/ Старши треньор – Емил Велев

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Александър Горанов, Слави Паскалев, Георгиос Бузукис, Йордан Ризов, Владислав Мисяк /72-Калоян Ангелов/, Богомил Христов /80-Калоян Бонев/, Даниел Пеев, Димитър Георгиев /Резерви: Цветомир Витков, Калоян Бонев, Калоян Ангелов, Златко Бонев, Вилиян Комитски, Александър Григоров, Георги Пунев/ Старши треньор – Ангел Колев

СЪДИЯ: Никола Петров

СТАДИОН: „Орчо войвода“ - 300 зрители