Поморие постигна убедителна победа с 5:1 над Черноморец Балчик в контролна среща, играла се на градския стадион в Поморие

Домакините бяха по-добре организирани, а гостите разчитаха на бързи контраатаки за отбелязване на гол.

Първото попадение бе отбелязано във 22-та минута от капитана на Поморие Георги Петков след добро центриране от ъглов удар на Станислав Дрянов. Вторият гол бе дело на Михаел Орачев във 40-та минута след ново добро извеждащо подаване отново на Станислав Дрянов.

През второто полувреме играта стана още по–резултатна и бяха отбелязани нови 4 гола – 3 за домакините от Поморие, отбелязани от Бекир Расим,Борис Тютюков и Ахмед Ахмедов и един – за гостите, реализиран от Виктор Митев.

До края на срещата други попадения не бяха отбелязани и крайният резултат остана 5:1 за Поморие.